новини

Українські біженці вивчають болгарську мову

30 жінок і троє літніх чоловіків, усі вони біженці від війни в Україні, розпочинають цього тижня в Русе інтенсивні курси болгарської мови з акцентом на професійну орієнтацію

Прочети
logos logo

Українські біженці вивчають болгарську мову

Українські біженці вивчають болгарську мову

30 жінок і троє літніх чоловіків, усі вони біженці від війни в Україні, розпочинають цього тижня в Русе інтенсивні курси болгарської мови з акцентом на професійну орієнтацію. Заняття проводяться в оновленому залі гуманітарного центру «Карітас» в Русе на вулиці «Богдана Воєводи», 3.
Учасники оселилися в Болгарії на постійне місце проживання, тому хочуть вивчити або вдосконалити мову країни, яку вони обрали для проживання. Навчальна програма розроблена з урахуванням їхніх потреб, вона розділена на три групи, відповідно до рівня володіння мовою. Спеціальний модуль буде зосереджений на професійній термінології відповідно до обраних ними професій або сфери реалізації, в якій вони шукають роботу на місцевому ринку праці.
Викладачі мають солідний досвід у навчанні іноземців болгарської мови: Петя Ханджиєва та Веселіна Гачевська мають покоління учнів з усього світу, які навчалися в Русенському університеті. Володимира Велінова минулого року була волонтером і викладала на одному з перших курсів болгарської мови, організованих в Русе для українських біженців.
Очікується, що навчальна програма буде затверджена кафедрою болгарської мови та літератури Русенського університету, що буде відображено в сертифікатах, які отримають студенти, які успішно закінчили навчання.
Навчання організовано Русенською католицькою організацією «Карітас» в рамках ініціативи «Доступ до ринку праці для біженців з України та інших країн походження», що реалізується мережею «Карітас» у Болгарії у партнерстві з ВКБООН (Верховний комісар ООН у справах біженців).
Ініціатива також розвиває інші заходи для соціально-економічної інтеграції шукачів притулку в Болгарії, такі як професійна підготовка та підвищення трудових навичок, кар'єрне консультування та допомога в пошуку роботи, наставництво на робочому місці, програма розвитку підприємництва.


Проектът ACF 935 „Обединени сили за развитие на общността“ се изпълнява с финансовата подкрепа в размер на 18 007 евро, предоставена от Исландия, Лихтенщайн и Норвегия по Фонд Активни граждани България в рамките на Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство. Основна цел на проекта „Обединени сили за развитие на общността“ е изграждане на партньорство между НПО, институции и медии за подкрепа на най- уязвимите групи.