новини

Послуги | Приймання дітей та учнів з України до державних та муніципальних дитячих садків та шкіл Болгарії

Кожна дитина має право на освіту. Шкільна освіта є обов язковою до 16 років і починається з навчального року, в якому дитині виповнюється 7 років.

Читати
logos logo

Послуги | Приймання дітей та учнів з України до державних та муніципальних дитячих садків та шкіл Болгарії

Приймання дітей та учнів з України до державних та муніципальних дитячих садків та шкіл Болгарії
Кожна дитина має право на освіту. Шкільна освіта є обов'язковою до 16 років і починається з навчального року, в якому дитині виповнюється 7 років.
Зарахування до дитячого садка для дітей віком від 3 до 4 років
У зв'язку з переповненістю садків місце для вашої дитини може бути недоступним. Муніципалітет, в якому ви проживаєте, надасть вам конкретну інформацію про вільні місця та заяву, яку ви повинні заповнити, щоб влаштувати вашу дитину до дитячого садка.
Після того, як ваша дитина буде прийнята до дитячого садка, ви повинні надати наступні медичні документи Вашої дитини:

  • Профілактична карта здоров'я;  (Оздоровчо-профілактична карта;)
  • Документ, що підтверджує, що дитина отримала необхідні щеплення;

ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТАН ЗДОРОВ'Я

  • Обстеження на патогенні кишкові бактерії та кишкові паразити, що проводиться не раніше, ніж за 15 днів до вступу до дитячого садка;
  • Аналізи крові та сечі, зроблені за тиждень до вступу до дитячого садка;
  • Медична довідка від персонального лікаря про відсутність контакту з інфекційними хворими, видана не раніше, ніж за 3 дні до вступу до дитячого садка.

Зарахування в дошкільну групу дітей віком від 5 до 6 років та до школи дітей віком від 7 до 19 років.
1.   Дитина повинна мати персональний номер іноземця (ЛНЧ). ЛНЧ надається при подачі заяви на отримання захисту в Болгарії.
2.   Батьки/опікуни/піклувальники/представники дитини подають заяву до відповідного Регіонального управління освіти (РУО) в районі, де ви перебуваєте.
Зарахування до школи
1.         У заяві ви заповнюєте інформацію (наприклад, рідна мова вашої дитини, чи володіє вона деяким рівнем болгарської мови, який клас закінчила), яка допоможе експертам зорієнтувати вас у виборі найкращої освітньої структури для вашої дитини.
2.         Якщо дитина НЕ має документа про закінчений клас, ступінь або рівень освіти, з нею проводиться співбесіда з метою направлення її до певної групи обов'язкової дошкільної освіти або до певного класу шкільної освіти.
3.         Начальник Регіонального управління освіти (РУО) направить дитину для вступу до відповідної школи.
4.         Під час вступу до школи може бути запитана медична документація про стан здоров'я дитини та довідка про наявність щеплень.
Зарахування до школи здійснюється протягом усього навчального року, але не пізніше ніж за 30 навчальних днів до закінчення другого навчального семестру.
Після зарахування дитини до відповідної групи дитячого садка або до відповідного класу в школі, у разі необхідності, директор школи забезпечує:
- Додаткові заняття з болгарської мови як іноземної,
- психологічну підтримку,
- Ресурсну допомогу, якщо дитина має особливі освітні потреби.


Проектът ACF 935 „Обединени сили за развитие на общността“ се изпълнява с финансовата подкрепа в размер на 18 007 евро, предоставена от Исландия, Лихтенщайн и Норвегия по Фонд Активни граждани България в рамките на Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство. Основна цел на проекта „Обединени сили за развитие на общността“ е изграждане на партньорство между НПО, институции и медии за подкрепа на най- уязвимите групи.