новини

Послуги | Легалізація документів та визнання кваліфікації громадян України

Легалізація - це засвідчення автентичності документів, виданих вам органами влади вашої країни.

Читати
logos logo

Послуги | Легалізація документів та визнання кваліфікації громадян України

Легалізація документів та визнання кваліфікації громадян України
Легалізація
Легалізація - це засвідчення автентичності документів, виданих вам органами влади вашої країни. Оскільки між Болгарією та Україною укладено відповідну угоду, для легалізації документів, виданих органами влади України, потрібен лише офіційний переклад вашого документа та нотаріальне засвідчення підпису перекладача.

Визнання освітніх кваліфікацій

Для визнання середньої освіти (7-12 класи) або професійної кваліфікації, отриманої в школі, ви повинні подати заяву до Регіонального управління освіти (РУО) за місцем проживання. Для визнання початкової або основної освіти (1-6 класи) необхідно подати заяву до школи, в якій ви або ваша дитина будете продовжувати навчання. Вам потрібні наступні документи:
1. Заява;
2. легалізований оригінал документа про шкільну освіту та/або професійну кваліфікацію;
3. легалізований оригінал документа про те, які права дає атестат про освіту та/або професійну кваліфікацію для продовження навчання, якщо це не зазначено в атестаті;
4. якщо визнання стосується дитини, яка хоче продовжити навчання в середній школі (гімназії), необхідно надати легалізований оригінал довідки вивчених предметів із зазначенням кількості годин навчання та отриманих оцінок, якщо це не зазначено в документі про шкільну освіту;
5. оригінальний переклад документів на болгарську мову;
6. оригінал або нотаріально завірену копію документа про останній закінчений клас болгарської школи, якщо ви або ваша дитина закінчили такий клас до навчання за межами Болгарії;
7. оригінал документа про сплату державного мита - для документів, що подаються до РУО.

Збори
Державний збір за визнання завершеного етапу шкільної освіти становить 25 левів.
Якщо ви хочете визнати диплом про вищу освіту або професійну кваліфікацію, отриману в школі, плата становить 35 левів.
Якщо за визнанням документів звертаються діти віком до 16 років включно, збір не сплачується.

Скільки часу це займе?
Термін прийняття рішення комісією РУО - 1 місяць.

Визнання диплома про вищу освіту.
Процедура визнання диплома про вищу освіту залежить від мети визнання. У будь-якому випадку, ви повинні легалізувати свій диплом.
- Якщо ви бажаєте продовжити навчання, вам слід звернутися до ректора університету, до якого ви хочете вступити.
- Якщо ви хочете займатися нерегульованою професією (наприклад, ІТ-спеціаліст, косметолог, перукар) - вам слід звернутися до свого роботодавця. Якщо він/вона бажає отримати додатковий сертифікат, слід звернутися до Національного центру інформації та документації (НАЦИД).
НАЦИД
Адреса: бул. „Д-р Г.М. Димитров” 52 А, м. София
Имейл: nacid@nacid.bg
- Якщо визнання стосується регульованої професії - ви повинні подати заяву до відповідного органу для цієї професії. Список регульованих професій у Болгарії можна знайти за цією електронною адресою.

Визнання професійної кваліфікації
Визнання професійної кваліфікації залежить від того, чи є ваша професія регульованою, чи ні.
Якщо ваша професія не регулюється, визнання не потрібне. Ваш роботодавець може запросити сертифікат від НАЦИД, але це не є обов'язковим.
Регульовані професії - це ті, які є особливо важливими для суспільства, і тому держава більш ретельно контролює, хто і як займається цією професією. Для них обов'язково потрібна наявність диплома або іншого документа про освіту.
Якщо ваша професія належить до переліку регульованих професій, визнання відбувається відповідно до конкретних вимог до цієї професії, які встановлюються різними органами влади по-різному. Кожна професія регулюється окремо.


Проектът ACF 935 „Обединени сили за развитие на общността“ се изпълнява с финансовата подкрепа в размер на 18 007 евро, предоставена от Исландия, Лихтенщайн и Норвегия по Фонд Активни граждани България в рамките на Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство. Основна цел на проекта „Обединени сили за развитие на общността“ е изграждане на партньорство между НПО, институции и медии за подкрепа на най- уязвимите групи.